main product photo

Пластмаси в Мишкові, 1929 р.

Доставка
Відправимо:
Вартість:
Нова пошта
2-3 дня
з моменту оплати
Тариф перевізника
Кур'єр Нова пошта
2-4 дня
з моменту оплати
Тариф перевізника
Оплата

Картою онлайн,
Реквізити IBAN,
Безготівковий розрахунок (без ПДВ),
Оплата частинами (для клієнтів Монобанк),
На карту

Гарантія
офіційна гарантія від виробника 36 місяців
Повернення/ Обмін протягом 14 днів

пластмаси в Мишкові, акції без визначення вартості 1929 р.

Soie Artificielle де Мишков.

дуже хороший стан поведінки, інше число.

виробництво віскози колодіонним методом запатентував Ілер де Шардонне в 1885 р виробництво почалося в Бельгії; на польських землях-в 1912 р в Томашув-Мазовецькому. Після переговорів в концерні братів Лагаш в Рене була створена в 1912 році компанія Soie Artificielle de Musków-Bruxelles з капіталом в 25,6 млн бельгійських франків. Однак до початку Першої світової війни район вироблявся в невеликих кількостях тільки в Томашуві; завод в Боришеві К.Сохачева був готовий до виробництва, проте був майже знесений (1914 рік). Завод в Мишкові почав виробництво тільки в 1925 році; виробництво шовку планувалося виробляти мідним методом, проте виробництво проводилося віскозним методом на котушкових машинах. Завод був спроектований у Бельгії, і більшість обладнання було імпортовано звідти. За припущенням, Віскозна Фабрика "мишок" повинна була виробляти 600-1000 кг шовку на добу, проте було досягнуто тільки 274 т за весь 1928 рік (близько 10%) і 280 т в 1938 році (близько 5% вітчизняного виробництва). У 30-і рр.у багатьох галузях відбувалося злиття підприємств (на нашому дворі відомим прикладом був концерн "Steinhagen and Saenger", створений ще в кінці 20-х рр.); тільки в 1933 році було досягнуто згоди між компаніями Томашова, Ходакова і Мишкова про створення картелю. До війни річний оборот акціонерного товариства Мишківської фабрики віскози досяг 1,8 млн зл.

зайнятість на заводі становила від 450 до 590 осіб (у 1938 р.). Робітники були об'єднані в профспілку робітників хімічної промисловості; цей союз, ймовірно, був однією з "сильніших ланок" Комуністичної партії Польщі на території Мишкова.

у нас мало новин про військову долю заводу. Напевно, наприкінці війни вона була знерухомлена (або протягом усієї війни?), а в дні 15-18. у січні 1945 року німці вивозили все цінне обладнання, що знаходилося в цьому районі, - з цього заводу вони забрали основні силові елементи, без яких робота вцілілих машин була неможлива. Взяті окупантом частини з мишківської фабрики з виробництва віскози були використані для відновлення фабрики в єврейському кшецині. Будівлі на вулиці Варинського були адаптовані під філію м'ясокомбінату" помер " з Варшави (до кінця 80-х рр.).

незважаючи на відносно коротке існування, роль цієї фабрики варто підкреслити. Промисловість штучних волокон в міжвоєнний період можна було віднести до високотехнологічної промисловості-безсумнівно, це була сучасна галузь промисловості, в якій Польща придбала в першій половині 30-х років. значна 8. положення в тодішньому світі. Мишківська фабрика була третьою за рахунком польською фабрикою, яка почала виробництво віскози, а з урахуванням дати створення компанії (1912) - другий! Хоча вона мала слабше становище в країні, але це була єдина фабрика такого роду у всій Келецькій провінції. Поряд з паперовою фабрикою це було друге підприємство в Мишкові, яке не зазнало серйозної економічної кризи; цікавий також факт роботи профспілки і його зв'язків з КПП.

в даний час залишки будівель виглядають наступним чином: з боку залізничних колій руйнується зал з куполоподібно-мансардним дахом (загрожує обвалення), поруч з ним орендний будинок зі світлого каменю. Паралельно вул. Варинського стояв довгий зал зі світлого каменю (Фото 1) - тепер сильно зруйнований (без даху); в глибині залишки водонапірної вежі і якоїсь великої вежі (фото 2). У цьому районі є заправна станція; незабаром також буде побудовано сміттєзвалище. Зверніть увагу на ці залишки-з часом їх буде все менше і менше, і незабаром єдиним сувеніром може стати тільки назва дороги, що йде на південь від колишньої фабрики - Шовкова вулиця...

найбільше на цю тему можна прочитати у виданні товариства інженерів і техніків хімічної промисловості "карти з історії польської хімічної промисловості" Вид. у 1995-2002 рр., а саме, Т. 7: к. Хемпель "історія польської індустрії штучних волокон", Варшава-Глівіце, 1998 (основне джерело до сьогоднішнього запису). Крім того, використовувались: Цехоцинська м: позиція робітничого класу 1929-39, Варшава 1965 ; Присяжний J: КПП у Келецькому воєводстві 1918-1938, Вид. ДР, Кельце, 1994; Полінський Д. (ред.): умови праці та життя в міжвоєнній Польщі у світлі соціальних досліджень, Вид. Книга та знання, Варшава, 1980; путівник по Домбровській області, Сосновець, 1939.